Skip to content
rockitweb
Main Menu
  • diensten
  • team
  • vacatures
  • nieuws
  • over ons
  • contact

Home Vergoeden, verstrekken of ter beschikking stellen?

Vergoeden, verstrekken of ter beschikking stellen?

Published by Sjoerd on juli 12, 2021

Als u zaken aan uw personeel vergoedt, verstrekt of ter beschikking stelt, is dit in de regel belast. Maar niet altijd en daarbij kan het verschil maken of u een zaak vergoedt, verstrekt of ter beschikking stelt. Maar wat is het onderscheid?

Wie wordt eigenaar?

Als u een zaak vergoedt aan uw werknemer, koopt de werknemer de zaak en betaalt u het aankoopbedrag aan hem terug. De werknemer is dan ook de eigenaar. Bij verstrekken koopt u de zaak en geeft u deze aan de werknemer. Ook dan wordt de werknemer de eigenaar. Bij ter beschikking stellen is dat niet zo. U koopt de zaak en de werknemer mag de betreffende zaak slechts gebruiken. U blijft ook de eigenaar.

Let op! Stelt u een zaak ter beschikking, dan moet de werknemer deze teruggeven als hij uit dienst gaat. U bent immers de eigenaar. Hij kan u ook de restwaarde vergoeden.

Belast of niet?

LaptopHet kan fiscaal nogal wat verschil maken of u een zaak aan uw werknemer vergoedt, verstrekt of ter beschikking stelt. Daarom is het van belang hier vooraf rekening mee te houden. Vergoedt of verstrekt u bijvoorbeeld werkkleding, zoals de overal van een schilder, dan is dit belast. Stelt u de werkkleding ter beschikking, dan is het onbelast. 

Werkkostenregeling

Als zaken belast zijn, kunt u belastingheffing bij de werknemer voorkomen door ze onder te brengen in de werkkostenregeling. Als u in een jaar binnen de zogenaamde ‘vrije ruimte’ blijft, hoeft u als werkgever ook geen belasting te betalen. Daarboven betaalt u 80% belasting via de eindheffing. Daarom is het belangrijk zoveel mogelijk gebruik te maken van onbelaste mogelijkheden.

Tip! Op de site van de Belastingdienst treft u het Handboek loonheffingen aan. Hierin staat welke zaken u onbelast kunt vergoeden, verstrekken of ter beschikking stellen.

Btw-aspecten

Houdt bij de vraag of u zaken vergoedt, verstrekt of ter beschikking stelt, ook de btw in de gaten. Zo kunt u bijvoorbeeld vakliteratuur belastingvrij vergoeden, verstekken of ter beschikking stellen. Vergoedt u echter de vakliteratuur, dan kunt u alleen de btw terugkrijgen als de factuur op naam van uw bedrijf staat.

Heeft u vragen over vergoedingen, verstrekkingen of ter beschikking stellingen, neem dan contact met ons op.

Laatste Nieuws

Meld tijdig en schriftelijk wijziging in fiscale eenheid...

Tijdig aflossen schulden bij uw eigen bv –...

Start aanvraagperiode subsidieregeling praktijkleren derde leerweg

  • Prins Mauritslaan 5
    1171 LP Badhoevedorp
  • (020) 659 48 49
  • info@senvdn.nl
  • Klachtenregeling
  • Algemene voorwaarden
  • Privacy
  • Disclaimer
  • Copyright © S&vdN 2025